18.01.2020, Субота, 07:53

RUB 0.3800

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Відео »

Фотоподія »

Чехи хочуть збудувати сонячну електростанцію у виправній колонії на Херсонщині

20 листопада 2013

Чеська компанія виявила інтерес до будівництва сонячної електростанції (СЕС) на території виправної колонії на Херсонщині. В суботу представники компанії вибиратимуть, де саме можна встановити обладнання.

Про це розповіла прес-секретар управління ДПтСУ в Херсонській області Гаяне Оганесян, передає Укрінформ.


"Чеська компанія "LOSL ENЕRGY s.r.o." зацікавилась проектом будівництвом сонячної електростанції на території однієї з виправних колоній на Херсонщині. У суботу, 23 листопада, заплановано візит на Херсонщину делегації компанії у складі 5 осіб. Чехи відвідають дві виправні колонії - розташовану у Білозерському районі Дар'ївську ВК (N10) та Північну ВК (N90) у місті Херсон, де ознайомляться з площами, які можуть бути використані для встановлення обладнання сонячної електростанції", - розповіла Г. Оганесян.

За її словами, за умови побудови СЕС в одній із виправних колоній, електроенергія, що вироблятиметься тут, використовуватиметься для потреб колонії, а також надходитиме в енергосистему на продаж. Окрім використання для будівництва СЕС вільних площ колонії планується також і залучення наявних тут робочих кадрів.

"У такий спосіб ми можемо збільшити кількість робочих місць для засуджених", - зазначила прес-секретар.

Як наголосила пенітенціарій, проект побудови сонячної електростанції на території виправної колонії є першим таким проектом в Україні. Що ж до можливих причин, чому іноземна компанія ним зацікавилася, то крім наявних вільних площ та робочих кадрів важливим фактором є також належна цілодобова охорона території колонії, де розміщуватиметься СЕС, сказала Оганесян.

Як повідомлялося, Херсонська область - один з регіонів України з найбільшою кількістю сонячних днів, що робить її перспективною для розвитку сонячної енергетики. І що цікаво: у пенітенціарній системі Херсонщини сонячну енергію вже використовують - виготовляють у Північній колонії (N90) власними силами геліопристрої для підігріву води.