23.02.2019, Субота, 01:05

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Визначено переможців фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки"

28 жовтня 2013

27 жовтня у медіа-холі ІА “RegioNews” було визначено переможців української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» - 2013. Його мета – поширити знання про культурний спадок світу, зібравши фотографії усіх пам’яток культурної спадщини і проілюструвавши ними статті у Вікіпедії та інших проектах Фонду Вікімедіа. Конкурс тривав з 1 до 30 вересня, у ньому взяли участь 604 учасники з України, які завантажили до Вікісховища 35710 фотографій вітчизняних пам’яток.

Цього року в Україні конкурс проводився вдруге, - уже під патронатом Міністерства культури України. Під час презентації фотоконкурсу заступник голови громадської ради при Мінкульті Богдан Кожушко зазначив, що за даними Держкомстатистики в нашій країні збереглося 152 тисячі пам'яток, проте лише близько 5 тисяч з них потрапили до нового державного реєстру, тоді як стосовно інших понад 140 тисяч закон припускає двояке трактування. Тож нерідко такі пам’ятки стають жертвами різного ґатунку «ділків», які у прямому сенсі нищать наше національне надбання. Один із дієвих способів порятунку пам’яток – поширення інформації про них, зокрема і завдяки розміщенню інформації у Вікіпедії – найбільшій інтернет-енциклопедії, яку щодня переглядають понад 2,5 мільйони користувачів лише з України. Ініціатива проведення конкурсу Wiki Loves Monuments належить нідерландським вікіпедистам, які 2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам'яток Нідерландів. Наступного року їхню ініціативу підхопили 18 країн, серед яких — Польща, Росія та Румунія. Тоді в конкурсі взяли участь більше 5000 учасників і завантажили 168 тисяч фотографій. 2012 року географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед них вперше була Україна, яка у підсумку була четвертою. Цього року фотоконкурс проводився вже у 51 країні світу та Антарктиці. Україна посіла в ньому почесне друге місце, поступившись лише найближчому сусідові – Польщі. Також уже третій рік поспіль міжнародний фотоконкурс Wiki Loves Monuments б’є власний рекорд у книзі рекордів Гіннеса як найбільший фотоконкурс в історії людства, зібравши за місяць понад 372 тисячі світлин.

«У число найкращих фотографій пам’яток України 2013 року увійшли за рішенням журі: Миколаївська церква Святогірського монастиря на Донеччині, мечеть Джума-Джамі в м. Євпаторія, замок у Меджибожі на Хмельниччині, Комплекс Герренгассе – вулиця Ольги Кобилянської у Чернівцях, царський курган поблизу Керчі, Здвиженська надставна церква у Тернополі, Дерев'яна церква Богоявлення Господнього в с. Кугаїв на Львівщині, Римо-католицький костел «Серце Ісуса» в Чернівцях, замок князiв Острозьких-Любомирських в м. Дубно, зал театру опери і балету в Одесі, церква св. Василя в с. Черче на Івано-Франківщині, Преображенська церква в урочищі Гусинці на Київщині, ансамбль Воронцовського палацу в Одесі, Дзвiниця Вознесенського собору в м. Переяславі-Хмельницькому, Садиба Галаганiв на Чернігівщині та панорама біля лютеранської кірхи в Одесі», - повідомив член журі конкурсу Євген Букет.

Також журі, як і минулого року, визначило найкращі фотографії по областях України, а також авторів, які завантажили на сховище найбільше світлин різних пам’яток. Серед цьогорічних нововведень – спеціальні номінації «Київ очима іноземців», «Пам’ятки вірменської культури в Україні», «Пам’ятки грецької культури в Україні», їхні переможці будуть визначені спеціальним журі для кожної номінації. Імена нагороджених будуть оголошені під час урочистої церемонії, що відбудеться в Києві 9 листопада. Для цілей конкурсу функціонує та оновлюється інтерактивна карта пам’яток, а найбільша в Україні база пам’яток історії та культури, створена минулого року редакторами інтернет-енциклопедії Вікіпедія, за підтримки ГО «Вікімедіа Україна», налічує нині понад 53300 об’єктів.

За два роки, протягом яких проводився конкурс «Вікі любить пам’ятки» вдалося зібрати світлини вже понад 14500 українських пам’яток (27.32%). Тож перспективи на майбутнє чималі. І не лише щодо зібрання фотографій. Найцікавіша ідея, озвучена цього року, – створення уже в наступному спільними зусиллями Міністерства культури України, ГО «Вікімедіа Україна», Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Національної спілки краєзнавців України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та інших зацікавлених організацій єдиного переліку пам’яток України, який включатиме не лише зібрані з усіх можливих джерел відомості, а й спеціальний розділ нововиявлених об’єктів, у тому числі і завдяки фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Інформаційний партнер конкурсу з 2012 року – інформаційне агентство «RegioNews». 

Подивитися повний фоторепортаж можна за цим посиланням.