23.02.2019, Субота, 01:10

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

У Коростені відзначили літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову»

16 жовтня 2013

Цьогоріч Сьоме Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову» стартувало 11 жовтня в Коростенському міському парку відпочинку творчою акцією «Література свіжого повітря». Розпочали її міський голова В. Москаленко та письменник В. Васильчук, презентувавши однойменний збірник, до якого увійшли твори учасників минулорічної акції. Він, зокрема, зазначив, що: «В Коростені, на відміну від інших, міська влада в особі Володимира Москаленка неабияк дбає про творчу молодь, яка не тільки залюбки читає авторів сучасної української літератури, а й бере активну участь в літературному процесі». Натомість школярі розпочали свої творчі змагання, наприкінці яких очільник журі, член НСПУ Г. Цепкова зачитала імена переможців. Відтак в поезії відзначилися: Г. Загоровська, учениця 9 кл. ЗОШ № 3 (1 місце), І. Ковальчук, учениця 11 кл. міської гімназії (2 місце), У. Петренко, учениця 7 кл. ЗОШ № 3 (3 м-це). Заохочувальні призи дісталися Д. Платоновій, учениці 3 кл. НВК № 12 і Г. Русановій, уч. 11 кл. ЗОШ № 7. В прозі найкращими стали: Н. Круковська, уч. 11 кл. міської гімназії (3 місце), К. Бігун, уч. 10 кл. міського ліцею (2 м-це), А. Самчук, уч. 6 кл. ЗОШ № 7 (1 місце).
Наступного дня свято продовжилося вшануванням пам’яті заслуженого журналіста України, земляка Валерія Нечипоренка біля меморіальної дошки на міській гімназії, де виступили міський голова, В. Васильчук, письменники М. Сидоржевський (головний редактор «Української літературної газети») з Києва та М. Пасічник (голова Житомирської ОО НСПУ) з Житомира. Затим учасники вирушили до Сингаїв, де відвідали музей-садибу ідейного натхненника фестивалю – заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича, де зібрані особисті та родинні речі поета, поділилися своїми спогадами, продекламували поезії, залишили свої враження у книзі відгуків, посадили фруктові дерева.
Дещо пізніше відбулося відкриття меморіальної дошки на честь класика сучасної української літератури, автора вже давно «народної» пісні «Чорнобривці» М. Сингаївського. Тут виступили голова комісії зі спадщини, друг поета О. Бакуменко, його донька Світлана та племінник Сергій. Вони щиро подякували В. Васильчуку, В. Козиренку та Коростенській райраді за пам'ять і шану. Віднині Коростенська районна бібліотека носитиме ім`я Миколи Федоровича.
…А в залі районного будинку культури на учасників свята чекали роботи народних умільців, виставка картин, книжкові стенди, гарячий чай і традиційні «Уроки прози» та «Поетичний марафон», що проходили під очільництвом відомих поетів та прозаїків України. Через кілька годин потому незмінна ведуча свята С. Васильчук запрошує на сцену давнього шанувальника української сучасної літератури, Коростенського міського голову В. Москаленка, голову Коростенської райдержадміністрації В. Нагорняка та голову комісії з премії імені В. Юхимовича, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата багатьох престижних літературних премій В. Довжика. Йому вручають хліб-сіль. А потім віншують володарів Літературної відзнаки імені В. Нечипоренка – К. Лисову (Коростень) і В. Головецького (Житомир), лауреатів премії імені Василя Юхимовича. Ними стали: В. Карпенко з Києва (книга прози «Пригоди Марка і Харка»), Н. Поклад з Києва (за книгу поезій «Німбом золотим»), В. Дацюк з Мирополя (за книгу гумору «Діагноз»), О. Лук`яненко з Полтави (за книгу поезій «Філософія українського серця»), В. Васильчук з Коростеня (за книгу «Чорнобильські поневіряння Бучі»), В. Сташук з Брусилова (за книгу «Живу на долонях у матері»).
Звучать українські пісні у виконанні Ю. Ярошенко, О. Терещук, М. Левченка, Л. Бондар, Л. Колесник, емоційно-ліричні вірші у «вознесенсько-маяковському» стилі від Д. Берьозова. Гості аплодують безперестанку їм. Дякують також спонсорам гарного дійства: благодійному фонду А. Медини, директору заводу теплотехнічного устаткування О. Головійчуку, директору компанії «Укрпалетсистем» В. Петренку, представництву дитячого фонду України, начальнику управління культури і туризму Житомирської ОДА Ю. Градовському. Інформаційним сонсорам – агенції «РегіоНьюс», газетам «Літературна Україна», «Древлянський край», КП «Коростеньмедіа», ТРК «Сам», Житомирській облдержтелерадіокомпанії, багаторічному активісту, начальнику відділу культури й туризму Коростенського міськвиконкому Л. Берковичу, і звичайно ж газеті «Вечірній Коростень», яка презентує свій 6-й літературно-мистецький альманах «Просто на Покрову», виданий за сприяння Коростенської міськради. Саме на Покрову Святої Богородиці та в День українського козацтва цьому тижневику виповнилося 22 роки. Не оминув увагою його і народний депутат України В. Пехов, який зазначив: «Талановитий колектив редакції, який очолює справжній митець сучасності Віктор Васильчук, зумів завоювати репутацію одного з найцікавіших видань міста, яке займає достойне місце серед засобів масової інформації». Він відзначив також, що газета «Вечірній Коростень» «молода, напориста, енергійна, з чудовою командою, здатною долати всі труднощі» і подарував редакції комп’ютерний монітор та побажав всім її працівникам творчих успіхів, здоров’я, щастя, побільше накладів і відданих читачів.
Будучи поціновувачем українського слова та не залишаючись байдужим до талановитих митців, В. Пехов нагородив переможців номінації «Барвисте слово Полісся», подякував за величезний внесок у розвиток культури та мистецтва рідного краю і побажав їм творчого натхнення та нових літературних шедеврів. «Наш рідний край неймовірно багатий талановитими постатями, обдарованими особистостями, щедрими, працьовитими та добрими людьми, – заявив народний депутат, вітаючи учасників фестивалю, – але слава про це мистецьке свято сягнула далеко за межі нашого краю». Вітаючи з цим прекрасним святом, «де поширюється творчий дух, лунає вічне Слово, радіє серце і співає душа», Володимир Пехов зазначив: «думаю, не за горами той час, коли це свято набуде міжнародного статусу, адже Слово немає кордонів».
І справді так, радіє серце і співає душа, коли на сцену разом з досвідченими метрами слова з Криму, Полтави, Вінниці, Києва, Житомирщини піднімаються талановиті початківці. Не шкодують їм організатори добрих похвал, дипломів, грамот і подарунків. Відзначили також і 25-річну діяльність міської літературно-мистецької студії «Древлянка». Всі ці роки нею щедро опікується письменник і журналіст В. Васильчук.
А «Найпопулярнішим учасником свята» визнано Коростенського міського голову В. Мос-каленка, «Найвідомішою учасницею» – ведучу С. Васильчук, грамотами «За золоті руки» та «За зберігання і поповнення книжкової скарбниці» відзначені В. Фещенко і Коростенська районна бібліотека імені М. Сингаївського, а «Генієм свята» одностайно обрали самого Миколу Сингаївського (грамоту вручили донці поета Світлані). Перемож-цями «Поетичного марафону» стали: М. Розбіцька (3 місце), С. Соболевська (2 місце), Г. Юшкевич (1 місце). Всі троє з Житомира. «Молодою і переспективною» визнано Ірину Кримську з Малина. «За найбільшу любов до Коростеня» відзначено Віктора Михай-ленка з Малина і «Абсолютним чемпіоном «Поетичного марафону» став Дмитро Берьозов з Овруччини.
А в «Уроці прози» відзначилися: Т. Кереселідзе (Коростень, 3 місце), Р. Костюченко (Малин, 2 місце), М. Хіміч (Житомир, 1 місце). «Доктором прози» визнано Оксану Геращенко, «Академіком» – Ганну Підлужну, а «Майстром прози» стала Світлана Бароніна. Всі троє з Коростеня.
«За любов до Коростенщини» були відзначені І. Гургула зі Львова, Л. Закордонець з Ірпіня та А. Сірик з Житомира. Чимало учасників було нагороджено грамотами «За любов до рідного краю» та «За участь у святі».
Насамкінець хочеться навести слова Коростенського міського голови В. Москаленка, який сказав: «Віриться, що це свято й надалі сприятиме іміджу Коростеня, як одного з найрозвинутіших культурних центрів України та даруватиме всім нам почуття невимовної гордості за рідний край».

Переглянути фоторепортаж можна за посиланням.