23.02.2019, Субота, 00:46

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Україна вийшла на 3 місце у найбільшому світовому фотоконкурсі пам’яток

20 вересня 2013

Україна обігнала Іспанію і слідом за Польщею та Німеччиною перетнула позначку в 15 000 фотографій, завантажених у рамках міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». Про це RegioNews повідомили у прес-службі ГО «Вікімедіа Україна».

Визначити точно 15000-не фото неможливо, оскільки з точністю до хвилини було завантажено фото двох пам'яток: з Києва та Бердичева. У Києві був сфотографований будинок з химерами (архітектор — Владислав Городецький), а з Бердичева надійшло фото районного будинку культури, в якому, згідно з реєстром пам’яток, 1917 року відбувався з’їзд «революційних представників» південно-західного фронту.

Україна наразі посідає третє місце за кількістю завантажених фотографій, поступаючись лише Польщі та Німеччині (більше 20 тисяч). Приблизно таку ж саму кількість фотографій завантажили іспанці, а замикають першу п’ятірку французи, які щойно подолали лише 10-тисячний бар’єр.

Поточне число учасників української частини фотоконкурсу, число завантажених пам’яток, та зображення останніх завантажених пам’яток демонструються на сторінці https://commons.wikimedia.org/wiki/Campaign:wlm-ua. У п’ятірці кращих за числом фотографій міст — Київ (близько 2000 фото), Львів (780), Одеса (710), Чернігів (547) і Полтава (399). У конкурсі вже взяли участь 367 учасників.

В Україні конкурс проводиться вдруге і з урахуванням підсумків минулорічного конкурсу число відзнятих пам’яток вже становить 11 446 із загального числа у понад 45 000 пам’яток. У цьогорічному конкурсі активність учасників майже вдвічі перевищує минулорічну, і Україна має реальні шанси поборотись за перше чи друге місце у світовому рейтингу.

Катерининська церква в Чернігові — перша за числом учасників (13), які відзняли її для конкурсу. А у Пирогові було відзнято найбільше число фотографій (187).

Конкурс триватиме до 30 вересня включно. Головні призи вручатимуться у двох номінаціях: за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток і за найкращі фото за вибором журі. Тобто для перемоги в конкурсі може вистачити навіть однієї завантаженої фотографії. Серед головних призів — дзеркальні фотокамери, GPS-навігатори, зовнішні (USB) диски.

Кращі десять фотографій із кожної з понад 50 країн-учасниць візьмуть участь у міжнародному змаганні, переможець якого буде нагороджений поїздкою на «Вікіманію 2014» у Лондон.

Сайт української частини конкурсу: http://wlm.org.ua