23.02.2019, Субота, 00:55

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Відсьогодні готівкою можна сплатити не більше 150 тис. грн

01 вересня 2013

З 1 вересня 2013 року набирає чинності постанова Правління Національного банку України від 6 червня 2013 року № 210 “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 2 липня 2013 року за № 1109/23641 (далі – Постанова № 210).

Про це повідомили в прес-службі НБУ, передає УНН.


Заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська зазначила, що згідно з вимогами Постанови № 210 з 1 вересня поточного року готівкові розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не мають перевищувати 150 тис. гривень. Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150 тис. гривень.
Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150 тис. гривень, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, унесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки, у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті.
Разом з тим, гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. гривень.
Заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська зауважила: “Основною метою впровадження обмежень на розрахунки готівкою є збільшення обсягів безготівкових розрахунків та залучення додаткових ресурсів для кредитування економіки. Сподіваємось, що впровадження обмежень на готівкові розрахунки збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему та підвищить ліквідність банків (додаткове джерело короткострокових ресурсів на суму близько 6 млрд грн), сприятиме зниженню рівня доларизації депозитів (за прогнозами - на 0,5 відсоткового пункту) та розвитку зростання безготівкових розрахунків фізичних осіб (до 5% за рік)”.
Окремо Віра Ричаківська закцентувала увагу на питанні розміру комісії, що встановлюватиметься банками за проведення операції з переказу коштів та відкриття рахунків. Вона сказала: “Хоч банки самостійно встановлюють процентні ставки та комісійну винагороду за надані послуги, Національний банк України звернувся до банків з проханням опрацювати можливість оптимізації структури доходів та недопущення додаткового фінансового навантаження на фізичних осіб, у частині сплати сум комісійної винагороди банку за переказ коштів. І ми сподіваємося на розуміння та підтримку з боку банківської спільноти”.
Як підкреслила Віра Ричаківська, багато хто з європейських держав уже встановили граничні суми готівкових розрахунків, інші країни ще тільки планують запровадити такі норми, тож рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду.