21.07.2019, Неділя, 05:35

USD 25.5000

RUB 0.3970

EUR 28.6000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Вибори в Литві: президента оберуть у другому турі

13 травня 2019

Фаворити президентських перегонів у Литві Інгріда Шимоніте та Гітінас Науседа пройшли у другий тур виборів. Набрати понад 50% голосів не зміг жоден із дев'яти кандидатів у президенти.

За попередніми даними, екс-міністр фінансів Шимоніте отримала 26,2% голосів, економіст Науседа - 24,6%.

Чинний прем'єр-міністр країи Саулюс Скверняліс, який також висував свою кандидатуру на посаду президента, вже визнав поразку і пообіцяв залишити свою посаду. Другий тур виборів відбудеться за два тижні, 26 травня.

Литва є парламентською республікою, тому повноваження президента тут дещо обмежені. Попри це їх у президента Литви більше, ніж, приміром, у його колег в Латвії та Естонії.

Глава держави, зокрема, формує зовнішню політику нарівні з урядом, є головнокомандувачем армії, має права законодавчої ініціативи і законодавчого вето. Окрім того, якщо в Латвії та Естонії президента обирає парламент, то в Литві - всі громадяни з правом голосу.

Чинний президент країни Даля Грибаускайте займає посаду президента Литви з 2009 року і на цих виборах балотуватися не могла.