23.02.2019, Субота, 01:16

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Пішов із життя Левко Лук’яненко

08 липня 2018

7 липня, після тривалої хвороби на 89-му році життя помер український політв’язень, дисидент і колишній народний депутат Левко Лук’яненко. До свого 90-річного ювілею Левко Лук’яненко не дожив трохи більше місяця.

«У зв’язку зі смертю Символа Української Державності Левка Григоровича Лук’яненка – висловлюю щирі співчуття його дружині Надії Іванівні», – написав на своїй сторінці у Facebook Ірпінський міський голова Володимир Карплюк. – «Він був гостем Ірпеня, відвідав усі ірпінські парки і десятки місць сучасного Ірпеня. Коли на місто та нашу команду відбувався потужний тиск, він зустрівся з нами і сказав: "Я бачу, скільки доброго ви зробили для людей. Тому ви не маєте права здаватися, бо вони тебе обрали. Повір, твої проблеми – це дрібниці у порівняні з тим, як десятиліттями знищувався Український Народ!". Ці слова Левка Григоровича змусили мене зібратися з силами і подолати тиск та несправедливість! Я завжди пам‘ятатиму Левка Григоровича як Щиру, Добру, Розумну та Мудру ЛЮДИНУ! Вічна Вам пам‘ять, Левку Григоровичу!», – додав Володимир Карплюк.

Левко Лук’яненко народився 24 серпня 1928 року у с. Хрипівка Чернігівської області. Є співзасновником Української гельсінської групи та співавтором «Акта проголошення незалежності України».

Був народним депутатом Верховної Ради I, II, IV, V скликання. У 2005 році Лук’яненко отримав звання Героя України. Є лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року за зібрання творів у 13 томах Шлях до відродження.

Нагороджений медаллю СКВУ «Борцям за волю України», почесною відзнакою президента України.