20.07.2018, П'ятниця, 17:17

USD 26.3300

EUR 30.6600

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Половина людства під загрозою нестачі води – ООН

20 березня 2018

Людство все більше відчуває гостру нестачу води. Близько 3,6 млрд людей населяють регіони, в яких щорічно протягом місяця або навіть довше не буває води. Про це йдеться в щорічній доповіді ЮНЕСКО про ситуацію з водними ресурсами, оприлюдненої у понеділок, 19 березня, в німецькому Бонні, передає DW.

Автори доповіді відзначають, що якщо нинішні тенденції зростання чисельності населення світу, принципів ведення сільського господарства і споживання збережуться і надалі, то до 2050 року від гострої нестачі води будуть страждати близько п’яти млрд людей. Не виключено, що незабаром людство зіткнеться з військовими конфліктами, причиною яких стане боротьба за воду, прогнозується в доповіді.

Прийнятним виходом з ситуації могло б стати створення штучних водно-болотних угідь. Використання подібних рішень є досить дешевим і надійним способом впоратися з проблемою нестачі води на планеті. Також, завдяки більш економному використанню води у сільському господарстві можна було б збільшити світовий обсяг виробництва продуктів харчування на 2%.

Нагадаємо, раніше в ООН заявили, що кліматичні зміни приведуть до глобальних конфліктів і воєн за ресурси.