27.05.2018, Неділя, 01:05

USD 26.0000

RUB 0.4080

EUR 30.2000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Червакова "наїхала" на Соболєва і заступилася за Луценка

10 листопада 2016

Вимагати відставки Генпрокурора, бо не розслідують справи Майдана - це все одно, що вимагати відставки голови антикорупційного комітету Ради, бо в Україні є корупція. Про це на своїй Facebok-сторінці написала Народний депутат України Ольга Червакова.

Подаємо пост Ольги Червакової:

1. Справи Майдана знаходяться під керівництвом начальника Департаменту спецрозслідувань, який очолює Сергій Горбатюк. Чи справедливо те, що Єгор Соболєв замість нього критикує Генпрокурора? Так, у будь-якому відомстві за все відповідальний керівник. Але рівно три тижні тому Юрій Луценко вимагав від Горбатюка активних результатів двох з половиною років роботи над цими справами і вимагав негайного прогресу.

2. Потім Генпрокурор прибрав зі своєї вимоги слово "негайного", бо на цьому наполягли адвокати Небесної сотні. Вони довіряють Горбатюку, той сказав "мені потрібно ще 2 роки" - люди сказали "ок". Що мав зробити Луценко в цій ситуації? Іти на конфлікт з родичами загиблих?

3. Скандал викликала реорганізація цього департаменту, а власне виділення одного з управлінь - яке займатиметься виключно економічними злочинами режиму Януковича. Як заявив Луценко, такий крок зумовлений "виключно небажанням пана Горбатюка передавати економічні справи щодо Арбузова, Клюєва, Азарова, Януковича-молодшого тощо по законом передбаченому шляху спеціального заочного засудження".

4. Горбатюк вважає, що закон щодо заочного засудження є недосконалим. Нехай назве тоді хоч один досконалий закон. Навіть Конституція, яка дістала схвалення в Венеційській комісії, не виконується і різночитається (дозвольте нагадати 2009-й рік) навіть в питанні призначення дати виборів Президента. Але я не розумію одного. Якщо кожен слідчий, замість того, щоб виконувати закон, почне його критикувати, якщо так само почне робити лікар, двірник, телевізійний продюсер і івент-менеджер, то в країні настане "розруха", про яку попереджав ще професор Преображенський.

5. Коли ці справи просто лежали у Департаменті спецрозслідувань "тому що недосконалий закон", то винуватим був Луценко, який вимагав застосувати цей закон чи Горбатюк, який не робив цього? Через таке зволікання ми вже маємо перші санкції, скасовані із пана Злочевського, а також частину санкцій, знятих з Клюєва та Азарова-молодшого. Добре, що в двох останніх випадках були й інші санкції, які тримають арештовані активи, але країни ЄС, які наклали арешти і не бачать прогресу від команди Горбатюка, скоро почнуть висловлювати "глибоку стурбованість". Не йти на заочне засудження означає погодитися з тим, що всі арештовані активи (а це мільярди доларів) не повернуться в Україну.

6. Наголошую - Горбатюк - блискучий слідчий. Але окремі його дії викликають, м'яко кажучи, подив. Тому, що в нього забрали розслідування економічних злочинів Януковича, він мав би радіти, адже в нього по Майдану по саме горло роботи. Натомість ця тема політизується, перетворюється на скандал, позбавлений і логіки і змісту.

7. Сьогоднішня вимога Єгора Соболєва відправити у відставку Луценка має логіку і зміст лише в контексті політичної боротьби. І не має нічого спільного з антикорупційною діяльністю. Давайте щороку міняти Генпрокурора, допоки ним не стане Арсен Аваков. Це саме та людина, яка протягом двох з половиною років в МВС довела, що дуже не любить потужних фігур на чолі інших силових відомств. І кожна нова кампанія за відставку Генпрокурора в парламенті за дивним збігом обставин починалась саме тоді, коли навколо Авакова здіймався скандал, що розхитував під ним крісло.