22.07.2018, Неділя, 13:59

USD 26.3400

EUR 30.8100

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Завдання, що стоять перед главою Антикорупційного бюро, непідйомні для однієї людини, - експерт

16 квітня 2015

Про нового керівника Національного антикорупційного бюро відомо надзвичайно мало, але його кар’єрний шлях вказує на значний досвід у веденні слідства, але не управлінні інституціями, - вважає Ярослав Ковальчук, директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень. Про це RegioNews повідомили у прес-службі МЦПД.

Нагадаємо, що сьогодні Президент представив очільника НАБ - Артема Ситника, колишнього слідчого прокуратури з Кіровограду, який поміняв правоохоронні органи на адвокатську практику у 2011 році через «незгоду з політикою режиму Януковича».

Експерт вважає, що перед Артемом Ситником стоятиме надзвичайно амбіційне завдання стати ефективним менеджером – створити цілком нову установу з розвиненою регіональною мережею, підібрати надійний і професійний колектив, розробити процедури та стандарти їхньої роботи, навчити колектив дотримуватися цих процедур і стандартів та надати конкретні результати своєї діяльності суспільству.

«Завдання такого масштабу є не підйомним для однієї людини, а тому голові НАБ потрібно шукати підтримки і у парламенті, і серед громадянського суспільства, і у ЗМІ, і у іноземних партнерів», - говорить Ярослав Ковальчук.  Враховуючи, що 57% українців визнають першочергову необхідність боротьби з корупцією (результати соціологічного дослідження, проведеного МЦПД у рамках проекту «Національний діалог»), нові антикорупційні органи матимуть союзників у суспільстві. Головне, підтвердити той кредит довіри і ті надії, які покладаються на них українцями.

На його думку, занадто довго кадрова політика у державних інституціях в Україні базувалася не на професіоналізмі та прозорості, а на принципах непотизму, партійних квотах, корупції чи «зручності» того чи іншого чиновника для начальства. Подібні підходи зруйнували всі можливі соціальні ліфти для суспільства і тільки розвивали відчуття несправедливості та політичної корупції у всіх сферах політичного життя.

Загалом, якщо оцінювати проведення конкурсу на посаду керівника НАБ, то воно затягнулося у часі у зв’язку з тим, що українські можновладці не були впевнені у лояльності жодного з чотирьох кандидатів, відібраних конкурсною комісією для проходження спеціальної перевірки.

Ярослав Ковальчук наголосив, якими б сильними чи слабкими не були відібрані кандидати, набагато важливіше було дотриматися процедури, оскільки відбір став першою спробою в українській історії провести прозорий конкурс на заміщення однієї з ключових посад у державі. «Якби відбулися спроби маніпуляцій результатами конкурсу, а такі думки в української влади виникали, це б остаточно підірвало довіру до української влади, яка і так не має чим похвалитися у плані проведення реформ», - відзначив він.