23.02.2019, Субота, 00:53

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Поляки не хочуть пускати до себе "Нічних вовків"

14 квітня 2015

Польське суспільство рішуче протестує проти проїзду російських байкерів територією Польщі. За кілька днів до події на Фейсбук «НІ проїзду бандитів з Росії через Польщу» долучилося понад десять тисяч користувачів, а петиція до Міністра закордонних справ отримала вже понад три тисячі підписів. Серед організаторів протесту – Фундація «Відкритий Діалог», а також польські політики, байкери, журналісти та інші активісти, повідомили RegioNews у прес-службі фундації.

 - Як організація, яка від початку Майдану підтримує український народ, висловлюємо рішучий спротив проїздові «Вовків» територією Польщі. Ми знаємо, що польське суспільство вболіває за українців у їхній боротьбі за незалежність та демократичні зміни. А проїзд російських бандитів територією Польщі означав би відсутність солідарності із суспільством, що бореться проти російської агресії. Фундація впевнена, що особи, яких уважають за злочинців і які брали участь в анексії Криму, воюють на сході на боці Росії і знані публічним схваленням тоталітарного комуністичного режиму та особи Й.Сталіна, не повинні мати можливості легально потрапити до Польщі, - коментує Томаш Чувара, речник Фундації у Польщі.

Фундація направила офіційний лист до польського міністра закордонних справ Гжегожа Схетини, посла Польщі у Росії Катажини Пелчинської-Наленч та Конрада Павліка зі Східного відділу МЗС Польщі.

У листі висловлюється прохання про недопущення до в’їзду учасників раллі на територію Польської Республіки, а також зголошення їхніх прізвищ до шенгенської інформаційної системи та інформування інших країн шенгенської зони про загрози, які несе ця ініціатива. У листі наголошується на тому, що члени організації брали участь в анексії Криму та воюють на боці Росії на сході і є організаторами проросійських провокацій у балтійських країнах. Зазначається, що на лідера «Нічних вовків» наклали санкції США та Канада, і що він є також лідером руху «Антимайдан».

«Відкритий Діалог» підкреслює, що у Фінляндії ця група знаходиться в реєстрі злочинних угрупувань і що вони відомі публічним схваленням тоталітарної комуністичної системи, зокрема прославленням постаті Й.Сталіна (що на території Польщі суперечить Конституції, а також статті 256 Кримінального Кодексу).

Як подає польське видання «Dziennik Polski», занепокоєність раллі російських байкерів виразив і колишній євродепутат і віце-міністр закордонних справ Павел Коваль:

- Ми не повинні пускати «Нічних вовків до Польщі, бо йдеться про символічне насилля, з якого починається насилля справжнє. Тому ми повинні це унеможливити.

Як повідомляє польське видання Niezależna.pl, члени байкерського угрупування не подавали візових заяв до дипломатичних установ Польщі. Про це виданню повідомило МЗС.

На лист Фундації «Відкритий Діалог» польське МЗС відповіді поки що не надало.