18.07.2018, Середа, 04:22

USD 26.1800

EUR 30.6300

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Росія дала Україні тиждень, щоб оплатити газ

22 жовтня 2014

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що Україна повинна знайти гроші на оплату поставок газу протягом тижня.

За словами Новака, якщо в ці терміни РФ отримає фінансові гарантії від Києва, газовий конфлікт закінчиться, інакше угода підписана не буде, передають Коментарі з посиланням на «Reuters».

Як раніше повідомляли «Коментарі», «Газпром» відмовився розглядати варіант про перепродаж російського газу в Україну за посередництва європейської компанії. 21 жовтня Україна, Євросоюз і Росія на переговорах у Брюсселі домовилися про постачання російського газу в Україну до березня за ціною $385 за тисячу кубометрів і без застосування принципу «бери або плати», але з обов´язковою передоплатою.

Також було домовлено, що до кінця 2014 року НАК «Нафтогаз України» виплатить російському «Газпрому» $3,1 млрд боргу за газ. Крім того, у ЄК сподіваються на досягнення попередніх домовленостей щодо поставок газу в Україну та Євросоюз на наступних тристоронніх переговорах - 29 жовтня.

Нагадаємо, Росія наполягає на «100-доларовій знижці» і пропонує закріпити ціну на газ у розмірі 385 доларів за тисячу кубометрів міжурядової угоди з Україною. Україна, у свою чергу, наполягає на «юридично зобов´язуючому документі».