23.02.2019, Субота, 01:09

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

У "Вікіпедії" розпочався Тиждень кобзарів, лірників і бандуристів

20 жовтня 2014

Сьогодні, 20 жовтня, в українській "Вікіпедії" розпочався Тиждень кобзарів, лірників і бандуристів, який має на меті розширення та поглиблення, а також уточнення статей цієї тематики у вільній енциклопедії.

У передмові до видання Українські кобзарі, бандуристи, лірники. Енциклопедичний довідник. Львів: Галицька видавнича спілка, 2011. — 315 с.

Його автори Богдан Жеплинський та Дарія Ковальчук зазначають: Мистецтво кобзарів, бандуристів лірників, яке своїми зачатками сягає періоду Київської Русі, мало в усі часи велике значення для України і завжди було в пошані серед народу. Народні співці – кобзарі, бандуристи й лірники завжди були поруч з борцями за свободу, рівність та незалежність і часто гинули в цій боротьбі. Як правило вони вели скромне життя, не претендували на своє возвеличення і тому часто їх імена залишалися маловідомими, незважаючи на те, що більшість з них були не тільки великими митцями-музикантами, але і цікавими особистостями.

Богдан Жеплинський та Дарія Ковальчук надали дозвіл на використання цього енциклопедичного видання на умовах вільної ліцензії CC BY-SA. Вони також надали його електронну версію:

1-135-ok.pdf А – Лаз

136-219-ok.pdf Лаз — Рус

220-295-ok.pdf Рус — Ящ

296-315.pdf Фотографії

Хоча кобзарський тиждень триватиме до 31 жовтня, писати до Вікіпедії статті цієї тематики, як і будь-якої іншої, можна у будь-який час.

Детальніше про тиждень тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Проект:Тематичний_тиждень/Тиждень_кобзарів,_лірників,_бандуристів.

До Вікіпедії може писати кожен. Спільними зусиллями можемо додати до неї понад 2000 статей. Приєднуйтеся.