24.02.2018, Субота, 11:43

USD 27.0000

RUB 0.4710

EUR 33.8000

Київ

+17°
C

Публікації »

Новини » Анонси

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Новий рейтинг найбагатших людей України

31 березня 2016

«Forbes Україна» презентує свіжий рейтинг топ-100 найбагатших людей України. Тектонічні зрушення в товарно-географічній структурі українського експорту, а також трансформація в політичному житті України спровокували низку суттєвих змін у списку.

Перше місце в рейтингу традиційно дісталося Рінатові Ахметову. Його статки, які за останній рік знизилися на $4,6 млрд, оцінюють у $2,3 млрд. Зниження вартості активів мільярдера пов'язане зі спадом світових цін на залізорудну сировину і метал. До того ж знижувався попит на продукцію ГМК і всередині країни. Крім того, майже всі підприємства Ріната Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На другому місці Ігор Коломойський, його статки оцінюють в $1,3 млрд. За останні п'ять років статки найбагатшого мешканця Дніпропетровська знизилися більш ніж удвічі. Торік він залишив посаду губернатора Дніпропетровської області і погодився зі зміною керівника «Укрнафти», яким став Марк Роллінз. Але незважаючи на зміни у структурі компанії, головні менеджери групи «Приват» усе ще залишаються на своїх місцях.

Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – $1,3 млрд. Через анексію Криму та війну в зоні АТО ПриватБанк втратив кілька сотень відділень і кардинально зменшив виторг – до 267 млн грн. Проте саме ПриватБанк сьогодні входить до списку системно важливих для країни банків.

Четвертий рядок – за Віктором Пінчуком. Його статки оцінюють у $1,2 млрд. Останні кілька місяців для мільярдери були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди відразу за двома позовами до Коломойського. Умов не розкривають, але, за деякими даними, Пінчук зможе отримати кілька сотень мільйонів доларів компенсації.

П'ятірку лідерів закриває Юрій Косюк зі статками $1 млрд. Незважаючи на кризу, Косюк і далі інвестує в розвиток бізнесу: 2016-го тільки в українські проекти буде вкладено до $110 млн. До того ж Косюк запускає власне виробництво і переробку м'яса птиці в Нідерландах.

Статки президента України Петра Порошенка оцінюють у $858 млн. За останній рік вони зросли на $100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав у «сліпий траст», він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу «Укрпромінвест-Агро», а також володіє низкою активів у крохмальній, автомобільній, суднобудівній і машинобудівній галузях. Крім того, у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.

Статки Олексія Вадатурського за рік зросли на 50%, їх оцінюють у $840 млн. Незважаючи на кризу, Вадатурський і даі активно інвестує в розвиток «Нібулону». У планах на 2016-й – вкласти близько $60 млн, що удвічі більше за показники 2015 року.

Олександр Ярославський перебуває на восьмій сходинці рейтингу з показником $721 млн. Наразі Ярославський не поспішає інвестувати в нові проекти: потрібні відповідні сигнали від влади.

Статки Андрія Веревського оцінюють у $694 млн. За підсумками 2015-го чистий прибуток його компанії «Кернел» становить $106,9 млн проти збитку $98,3 млн 2014-го.

Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, його статки оцінюють у $680 млн. Сам Черновецький нині проживає в Грузії, де і має намір провести решту життя. Всіма бізнес-справами займається його син Степан.

Варто зазначити, що першу десятку рейтингу залишили Вадим Новинський, який володіє чвертю «Метінвесту», а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго. Загальні статки «сотні» у цілому зменшилися на чверть і тепер становлять всього $20 млрд. Для порівняння: у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса – близько $76 млрд.

На зменшення статків найбагатших людей країни вплинули відразу декілька чинників. Це й спад цін на сировину, що призвів до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, зниження продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинення заводів у зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту.

Основні точки зростання – розвиток аграрного сектору і харчової промисловості, завдяки чому в рейтингу вперше з'явилися Віталій Хомутиннік (Uniline Finance Ltd), Сергій Кролевець (засновник «Ерідон»), Рафаель Гороян ( «Прометей»), а також Дмитро Кравченко (LNZ Group). Активне зростання показала і фармацевтика. На кілька рядків піднялися Філя Жебровська («Фармак»), а також Володимир і Гліб Загорії («Дарниця»). Вперше у список найбагатших потрапили власники великих дистриб'юторів ліків: Андрій Губський («Оптима-Фарм»), Олександр Дитятковський і Олександр Суходольський («БаДМ») та Валерій Кондрук («Фармпланета»). Вперше потрапив до сотні і засновник найбільшого e-commerce-проекту країни Rozetka.ua Владислав Чечоткін.