23.03.2018, П'ятниця, 20:37

USD 26.1700

EUR 32.2500

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

У Києві триває Всесвітній тиждень пропаганди вакцинації

24 квітня 2013

З 20 до 27 квітня 2013 року під гаслом «Захистіть свій світ – вакцинуйтесь» триває Всесвітній тиждень імунізації. Про це RegioNews повідомили у прес-службі КМДА.

У Департаменті охорони здоров’я КМДА зазначають, що проведення заходу покликане привернути увагу до збереження життя людей методами імунопрофілактики.
Медики зауважують, завдяки імунізації захворюваність інфекційними хворобами в сучасному світі значно знизилась і тому виникає парадоксальна ситуація, коли професіонали охорони здоров’я та батьки сумніваються у її необхідності. Внаслідок прогалин в охопленні вакцинацією повертаються такі хвороби як дифтерія, кір, поліомієліт. Тисячі випадків кору у країнах Європи у 2011 році, спалах поліомієліту в Таджикистані у 2010 році свідчать про суттєву загрозу розповсюдження тяжких інфекцій в умовах зниження колективного імунітету.
Багато українських сімей ще зберігають пам’ять про вже далекі випадки смерті і каліцтв дітей від поліомієліту, енцефаліту, дифтерії, тифу, правця. Лікарі, які в своїй практиці зіткнулися зі смертю дитини від дифтерії, тяжкими проявами кору чи коклюшу у маленьких пацієнтів, ні в якому разі не стануть відмовляти батьків від вакцинації проти цих підступних та затяжних хвороб.
Імунізація є надійним і перевіреним способом боротьби з інфекційними хворобами. ВООЗ наводить вражаючі цифри як свідчення ефективності проведення вакцинації. Так, з 2000 до 2011 року вакцинація проти кору обумовила зниження глобальної смертності на 71%, з 1988 року захворюваність на поліомієліт знижено більше ніж на 99%. Понад тридцять років людство вільне від натуральної віспи – це перша смертельна хвороба, яку світ подолав методом імунізації.
Переваги вакцинації все більше поширюються на підлітків і дорослих людей завдяки захисту від таких небезпечних хвороб як грип, менінгіт та онкологічні захворювання (рак шийки матки та печінки), які розвиваються у зрілому віці.