22.11.2017, Середа, 14:56

USD 26.6000

EUR 31.2000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Гройсман радить фармбізнесу не грати в дефіцит ліків

10 листопада 2016

Уряд буде жорстко реагувати на спроби штучного створення дефіциту на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальної астми, на які встановлено систему референтного ціноутворення з 1 січня. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, повідомляє прес-служба КМУ.

"Я хочу ще раз звернутися чітко до представників фармабізнесу, посередників на фармацевтичному ринку і попередити: якщо ви будете думати про те, що ви зможете не виконувати рішення Уряду, якщо ви думаєте про те, що ви зможете і далі залишати вдвічі дорожчі ліки в Україні, як це було раніше, я попереджаю, що Уряд, Держлікслужба, усі інші служби будуть дуже жорстко реагувати на такі дії з боку представників фармацевтичної галузі. Не ображайтеся", - підкреслив прем’єр-міністр.

Гройсман зауважив, що прийняті урядом рішення про впровадження системи референтного ціноутворення та реімбурсації ліків за трьома категоріями дадуть можливість вдвічі знизити ціни на ліки від визначених захворювань.

Прем’єр-міністр нагадав, що одразу після свого формування Уряд заявив, що буде наводити порядок на ринку ліків і отримав шалений опір, що продовжується.

Так, він висловив переконання, що після встановлення системи референтного ціноутворення на три категорії, деякі фармацевтичні представники будуть штучно обмежувати доступ до ліків на ринку.

"Ми знайдемо рішення, ми підтримаємо тих, хто буде потребувати. Але я ще раз наголошую: якщо хтось буде грати з українським суспільством в дефіцит ліків, я не буду ганятися за усіма - я знайду одного найбільшого і зроблю так, щоб він відчув, що не поважати українських громадян не можна. Для цього у нас є дуже багато різноманітних інструментів", - підкреслив прем’єр-міністр.

У цьому контексті Гройсман закликав усіх добросовісних представників фармацевтичного ринку підготуватися до вступу в дію системи референтного ціноутворення з 1 січня, понизити ціни на ліки та забезпечити доступ до них у мережах країни.

"Два місяці - підготуйтеся, забезпечте якісне ціноутворення, забезпечте людей ліками, працюйте і заробляйте. Ми це будемо усіляко вітати. А ті, хто хоче грабувати, нам з вами не по дорозі", - наголосив голова уряду.